Belka
Poniedziałek, 17 Czerwca 2019   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Weekend z Frankensteinem XVII w Ząbkowicach Śl.

 
Frankenstein gospodarzem XVII weekendu w Ząbkowicach Śląskich Ostatni wakacyjny weekend w Ząbkowicach Śląskich okazał się pełen niespodzianek. Na plantach zamkowych wystąpiły wielkie gwiazdy sceny muzycznej „Afromental”, „Strachy na Lachy” oraz „Miuosh” i „Maleo Reggae Rockers”. Wszystkie atrakcje imprezy nawiązywały do kultowej postaci Frankensteina. 27 sierpnia, w czwartek na plantach zamku mieszkańcy i goście mogli wziąć udział w projekcji filmu z cyklu „kino grozy”. Piątkowe obchody rozpoczęły się otwarciem wystawy fotograficznej „Ząbkowice w obiektywie”. Od rana na planty zamkowe- miejsce zlotu przybywali też pierwsi motocykliści. Najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, warsztatach filmowych, podziwiać spektakl teatralny „parady”, a później wraz z dorosłymi przenieść się na teren zamku, gdzie odbyły się koncerty Feelings Station, Sold My Soul, Miuosh oraz gwiazdy wieczoru Afromental. W sobotę na ul. Św Wojciecha zapewniono gry i zabawy zręcznościowe. Głównym widowiskiem okazał się niepowtarzalny pokaz sztuki katowskiej kata Jurgensa i Inkwizytora Waldemara. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół: lody a’la frankenstein, malowanie twarzy, balonowe strachy czy dwudniowe warsztaty filmowe. Późnym popołudniem przez miasto przemaszerowała parada potworów i motocyklistów grupy Frankenstein. Wieczorne koncerty rozpoczął występ Zespołu Wychowawczego, później na scenie pojawiła się grupa Neurokampania, zaraz po niej zespół Maleo Reggae Rockers i gwiazda wieczoru Strachy na Lachy. Tegoroczną imprezę zakończyła ciesząca się imponującą frekwencją Dyskoteka pod Gwiazdami. Mieszkańcy i goście z roku na rok przybywają coraz liczniej co motywuje organizatorów by kolejne edycje obfitowały w jeszcze liczniejsze atrakcje.

 


STVP BARDO
 
Data pliku video: 2015-09-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ząbkowicki

  Powiat ząbkowicki - powiat zlokalizowany w województwie dolnośląskim z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich. Urbanizacja terenów sięga tu 45%. Gminy wchodzące w skład powiatu utworzonego w 1999 roku to: Bardo, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki oraz Stoszowice.

  Powiat oferuje wszystkim turystom szlaki do pieszych wędrówek, trasy rowerowe i narciarskie. Poruszając się nimi będziemy mieli okazję poznać walory przyrodnicze tych ziem i jej zabytki. Wśród nich: Kościół Nawiedzenia Najświętszej Panny Marii, klasztor o.o. Redemptorystów, zespół 14 kaplic z I połowy XX w., ruiny zamku rycerskiego z II połowy XIV wieku w Ciepłowodach i wiele innych. Odkryjcie je sami. Sezon trwa tu cały rok.     

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola